ADRAběh 2025: Osamělost není radost „virtuálně“ ve Znojmě
Líbí se ti poslání dobrovolnictví, rád se hýbeš a chceš spojit užitečné s ještě užitečnějším?
To ti umožní Virtuální ADRA běh, do kterého se můžeš v termínu 5.5. – 18.5. 2025 zapojit odkudkoli a podpořit tím aktivity dobrovolnického centra ve tvém městě nebo okolí. Začátek léta je jako stvořený k tomu si zaběhnout či projít své oblíbené trasy. Bonusem bude dobrý pocit nejen z vlastního pohybu, ale i z pomoci potřebným. Nechte se motivovat k tomu udělat něco pro sebe a zároveň i pro druhé.
Kromě posílení svého zdraví se můžeš zapojit i do soutěže o zajímavé ceny. Pro účast v soutěži je třeba nahrávat tvoje výkony pomocí chytrých zařízení. Stačí zadat počet uběhnutých či nachozených kilometrů a doložit ho snímkem tvé aplikace. Startovní číslo a odkaz na tvůj závodnický profil, kam výsledky nahráváš, ti přijde po registraci do emailu. Nahrávat můžeš kilometry z procházky v tvém oblíbeném parku nebo i z cesty do práce.
Můžeš běžet nebo jít pro konkrétní dobrovolnické centrum, ale pokud nemáš svého lokálního favorita, můžeš běžet pro všechny a o tvůj příspěvek se všechna centra spravedlivě podělí.
Jak na to?
V prvním kroku se potřebujš zaregistrovat. Uděláš to jednoduše vyplněním formuláře na webu partnera ADRAběhu, organizace Rozběháme Česko. Základní startovné je 250 Kč, můžeš ale přispět i vyšší částkou podle tvého uvážení. Po registraci pak v termínu 5.5. – 18.5. 2025 poběžíš nebo půjdeš buď “virtuálně”, tedy budeš sbírat kilometry tam, kde zrovna jsi, tobě příjemným tempem a kdy se ti hodí. Zdolané kilometry můžeš nahrávat na web Rozběháme Česko a získat tak elektronický diplom. Běžce či chodce s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů pak oceníme dárky od našich firemních partnerů.
Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo
Přidejte se k virtuálnímu ADRA běhu a podpořte Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo!
Zveme vás k účasti na virtuálním ADRA běhu, který spojuje pohyb s pomocí druhým. Zapojit se může opravdu každý – ať už běháte, chodíte, jezdíte na kole nebo se jen rádi hýbete. Stačí si vybrat vlastní trasu, tempo i termín v rámci vymezeného období.
Proč běžet právě pro Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo?
Naši dobrovolníci věnují svůj čas a energii osamělým seniorům v domácnostech, zařízeních, nemocnici a dětem, které potřebují kamarády. Pomáháme tam, kde je třeba lidské blízkosti, empatie a naslouchání. Virtuálním během nám můžete pomoci zajistit školení, podporu a rozvoj našich dobrovolníků, aby mohli i nadále rozdávat radost a pocit blízkosti.
Děkujeme! Každý pohyb se počítá. Přidejte se k nám a buďte součástí pomoci, která má smysl. Vaše kilometry mohou změnit něčí život.
