ADRA, o.p.s.

Řekli o nás

Pavel Šporcl

houslista

Celou svojí profesionální kariéru se snažím pomáhat tam, kde je třeba. Každý rok odehraji řadu benefičních koncertů. Mnohokrát jsem podpořil i projekty, kterými se právě ADRA zabývá. Snažím se lidem, kteří neměli v životě štěstí, jako já, pomoci zpříjemnit těžké chvíle tím, co umím nejlíp – hudbou. A pokud to má i nějaký finanční zisk, tím lépe. Je pro mě ctí být partnerem organizace ADRA.

Vladimír Vlček

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR

Spolupráce s Adrou při mimořádných událostech byla a je na výborné úrovni, ať již při povodních, větrných smrštích, během covidu nebo při uprchlické krizi. ADRA je synonymem nevládní neziskové organizace, která by mohla být příkladem mnohým jiným. Spolupracujeme zejména ve třech oblastech – psychologická pomoc, dobrovolnictví a nominace na Cenu Michala Velíška – a jsme za tuto spolupráci velmi vděčni. ADRA je pro nás spolehlivým a důvěryhodným partnerem.

Barbora Černošková

Barbora Černošková

Sportovní moderátorka

Projektům organizace ADRA fandím už mnoho let. Sleduju především ty, které se týkají vzdělávání. Už jako malá jsem pochopila, že čím víc toho člověk ví, tím lépe může pochopit problémy jiných lidí. Myslím, že právě vzdělání dokáže přetnout ten beznadějný kruh chudoby a otevřít dětem cestu k lepší budoucnosti. U nás i na druhém konci světa.

Jana Počtová

Jana Počtová

Režisérka

V roce 2019 jsem měla šanci poznat Bangladéš se vším všudy. Troufám si tvrdit, že mám celkem nacestováno, ale to, co jsem viděla tam, dostalo i mě. Šílená chudoba, slumy, špína, přelidněnost… a přesto – nikde jinde jsem nepoznala tak milé lidi. Zemi jsem procestovala skoro celou a netrvalo mi dlouho, než jsem nabyla dojmu, že na tuhle zemi Bůh jakoby zapomněl, když rozdával všechny ty benefity. Časté záplavy, tajfuny, bída… A právě proto si tahle země pomáhat zaslouží a podle toho, jak jsem práci Adry poznala, tak jde ke konkrétním lidem, kteří ji potřebují nejvíce. Spolupracují s rodinami, pomáhají dětem a rodinám, se kterými mají dlouhodobý vztah, a to je pro mě nejpodstatnější.

Barbora Šporclová Kodetová

Herečka

Od dětství mám v DNA zakódovaný pocit, že musím pomáhat tam, kde je to třeba. Jako matka tří zdravých dcer jsem organizaci ADRA vděčná za dobrovolnické a charitativní akce na podporu těch, kteří musí životem procházet s těžkými handicapy.

Tomáš Poláček

sportovní redaktor

Když se mi ozvala ADRA, nechci-li přeběhnout Bangladéš, chvíli jsem si říkal, jestli to nebudou nějací pošuci, nebo tak něco. Ale pokud se trochu vyznám v lidech, tak tihle byli bezvadní, sympaťáci, a tak jsem běžel. Opravdu jsem pak přeběhl Bangladéš od jihu k severu, ale nikdy by se mi to nepovedlo, kdyby se o mě lidé z Adry nestarali dobrým slovem i skutkem. Určitě bychom nevybrali spoustu peněz pro děti, kdyby se nevyznali ve své práci. A určitě bych cestou chcípl, kdyby mi tihle boží lidé dennodenně nedodávali sílu. Oni od té doby děkují mně, ale já bych měl děkovat jim…

Chcete pomáhat s námi?

Díky příspěvkům našich dárců a dárkyň přinášíme naději na lepší život lidem, kteří to nejvíce potřebují. Zjistěte, komu a jak můžete pomáhat s námi.

jsme členem

Jak hospodaříme?

Finanční prostředky na zajištění pomoci lidem v nouzi v Česku i zahraničí získáváme od dárců a podporovatelů ze strany široké veřejnosti, firem, státních institucí nebo nadací. Nakládáme s nimi úsporně a transparentně, jak se můžete sami přesvědčit v našich výročních zprávách.

Zavřít